Сорти часнику в Україні

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник


Продаж часнику на посадку

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник

Сорти часнику в Україні - Опис та фото сортів часнику

Опис та фото сортів часнику. Популярні сорти часнику в Україні до продажу. Українські сорти часнику. Купити сортовий часник

Науковою селекцією часнику в Україні займаються Інститут овочівництва та баштанництва НААН, Уманський національний університет садівництва та Львівський національний аграрний університет.
Однак можливості насінництва часнику для масового розмноження сортів у наукових установах практично зведені до нуля, та задовольнити їх не в змозі.

Щодо ярого часнику, то з ним становище ще гірше – роботи з його селекції в наукових установах практично не ведуться.

У довідковій літературі, виданій ще 10-15 років тому, згадуються ярі сорти часнику:
Одеський 13; Український білий гуляйпільський.

Це пов’язано з тим, що в останні роки не проводиться селекційна робота зі створення нових сортів серед ярових сортів часнику, що не стрілкує.

На сьогоднішній день виробництво товарного озимого часнику в Україні на більш-менш великих площах з використанням промислових технологій зосереджено лише на кількох сортах.

Для промислового вирощування часнику в Україні найкраще підходять сорти часнику української селекції, районовані під місцеві кліматичні умови.

Варто відмітити, що в Україні існує Державний реєстр сортів рослин придатних для росповсюдження в Україні. Реєстр оновлюється кожен рік. Деякі сорти включені в реєстр, деякі виключаються з реєстру з декількох причин. 

Загальна кількість сортів часнику які були включені, або виключені до реєстру станом на 2024 рік склала 33 сорти.

Так, наприклад, станом на 2021 рік до Державного реєстру сортів рослин придатних для розповсюдження в Україні були внесені такі сорти часнику:

1. Ірен 2018 Ірен / Iren UA2. Унікат 2018 Unikat / Unikat 1997
3. Вайталіум 2018 Вайталіум / Vaitalium UA4. Лідія 2018 Лідія / Lidiia UA5. Знахар 2011 Знахар / Znakhar UA6. Дукат 2018 Dukat / Dukat 1997 CZ7. Редаліум 2018 Редаліум / Redalium UA8. Єловаліум 2018 Єловаліум / Yelovalium UA9. Любаша 2008 Любаша / Liubasha UA10. Харнас 2007 Harnas / Harnas11. Добродій 2007 Добродій / Dobrodii12. Софіївський 1990 Софіївський / Sofiivs’kyi UA13. Спас 1999 р. Спас / Spas 14. Мереф’янський білий 2006 Мереф’янський білий / Meref’ians`kyi bilyi15. Дюшес 2004Дюшес / Diushes 16. Промінь 1999 Промінь / Promin
17. Прометей 1999 Прометей / Prometei UA

Популярні сорти часнику в Україні до продажу:

Наведений тут опис найпопулярніших назв сортів часнику української та іноземної селекцій має ознайомлювальне призначення.

Наш вибір сорту до вирощування в промислових обсягах — сорт часнику «Софіївський»

Придбати на посадку, а тим більше для подальшого розведення голландські, французькі, іспанські, китайські сорти не рекомендується.

У промисловому вирощуванні часнику були випадки, коли в Україну завозилися імпортні сорти: «Месідор», «Месіодор», «Месідром», «Французький двоповерховий» білий та синій, «Авіньйон», «Марадо пізній», «Віолетта ранній»», (іспанські турецькі чи французькі), які через зміну території вирощування не давали сходів.

Для любителів гучних назв сортів часнику, таких як: «Олексіївський гігант», «Гулівер», «Велетень» (диплоїдний гібрид), «Велікан», «Богатир» та іншого лушпиння, що широко рекламується в інтернеті, повідомляємо, що Ваш майбутній урожай часнику безпосередньо залежить тільки від вашої праці, а не від перспективних назв сортів.

Враховуйте, що успіх залежить не тільки від сорту часнику на посадку, але й від технології вирощування, і особливо від посадкового матеріалу, який має бути відкалібрований і належним чином підготовлений.

Дивно, коли на невеликій ділянці до 10 соток, а то й менше, виявляється, може вирощуватися до десятка назв сортів часнику з наявністю посадкового матеріалу кожного у трьох видах.

При чому, як правило, щороку у таких «селекціонерів» додається ще кілька назв сортів часнику.

Останнім часом реклама екзотичних назв сортів замінила реклама назв вітчизняних сортів часнику через кому:
«Любаша», «Дюшес», «Харківський фіолетовий» та ін.

Під назвами сортів часнику «Козак», «Москаль» взагалі можна заховати часничину невідомого походження. Мабуть, ці назви розраховані на шанувальників старовини…

Замовляючи у таких «селекціонерів» посадковий матеріал часнику ні хто не гарантує, що Ви купуєте саме той сорт, який саме обіцяють.

Якщо Ви бажаєте купити часник на посадку та подальше розведення, для переробки, або для подальшої реалізації, варто звертати увагу тільки на товари / сорти надійних постачальників, які піклуються про свою репутацію та зразкову якість посівного матеріалу та не перший рік займаються вирощуванням посадкового матеріалу.

Часник буває ярий і озимий.

Традиційно озимі сорти цієї культури поділяються на стрілкуючи і нестрілкуючи.

Ярові сорти часнику — не стрілкуються. Розмножуються лише зубками.

Озимі сорти часнику – стрілкуються. 

Розмножуються зубками, однозубками, повітряним насінням.

Озимі сорти більш врожайні. Ярові сорти призначені для тривалого зберігання

У країнах де традиційно вирощують і споживають часник, застосовують різні варіанти поділу на сорти. Сьогодні можна виділити близько 600 суб-сортів, що утворилися від декількох базових різновидів рослини. Їх характеристики варіюються внаслідок відмінності кліматичних умов в районах початкового культивування. Наприклад, сорти, отримані шляхом селекції від вихідних різновидів, які ростуть в більш холодних регіонах, відрізняються гарною зимостійкістю.

Міжнародних стандартів за класифікацією часнику на сьогоднішній момент не існує. Більшість сортів прийнято ділити на групи в залежності від часу посадки, особливостей вегетації і характеристик кінцевого продукту.

Сорти часнику в Україні
Сорти часнику в Україні