Лідер

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник


Продаж часнику на посадку

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Лідер сорт часнику - Сорти часнику в Україні
Лідер сорт часнику

Лідер - Лідер сорт часнику - Сорта часнику в Україні

Название сорта: Лидер.
Название на английском языке: Lider.
Культура: чеснок.
Страна создания сорта:
Украина.
Год регистрации: 2000.
В гос.реестре: Исключен.
Рекомендуемая зона для выращивания:
Лесостепь, Полесье.
Направление использования:
специи.
Качество:
высоколежкий.
Группа спелости: зимний
Организация: Львовский национальный аграрный университет (UA).

Лідер сорт часнику відноситься до стрілкуючих озимих сортів, що відрізняються високою врожайністю та відмінними якісними характеристиками.

Цей відносно новий сорт часнику, який добре зарекомендував себе в Україні, був виведений (створений) у Львівському національному аграрному університеті не так давно.

За відгуками досвідчених овочівників, у 2018 урожайність Лідера перевершила такі популярні українські сорти. як Дюшес, Любаша, Харківський фіолетовий.

У 2000 році офіційно було внесено до Державного реєстру сортів рослин, рекомендованих та придатних до поширення в Україні.

Сорт Лідер входить до десятки популярних в Україні сортів, вирощується у Черкаській, Закарпатській, Івано-Франківській та інших областях країни.

Стійкість до захворювань і шкідників, зокрема до фуцаріозу та стеблової нематоди cорт має середню. Лежкість даного сорту середня, при дотриманні всіх умов зберігання (у сухому, добре вентильованому приміщенні) здорові, якісно просушені цибулини холодним способом можна зберегти до кінця лютого — початку березня.

У середньому сорт часнику висаджують, як і решта озимих сортів, з середини жовтня і до початку листопада.
Сорт часнику відносять до столових сортів універсального використання. Призначений сорт для вирощування в середній смузі як за умов фермерських, так і приватних господарств.

Морфологічні особливості:

Розмножується cорт зубками, однозубками та бульбочками, у процесі вегетації рослина викидає потужну квіткову стрілку, на якій одночасно з цибулею дозрівають і повітряні цибулинки.
Листовий апарат часнику досягає в середньому 39 см, надземні пагони середньої ширини.

Зубки цибулини часнику відрізняються великими розмірами. Зовнішні покривні луски цибулин мають брудно-білий колір із ледь помітними світлими прожилками. Головка округло-овальної форми з невеликим бігом нагору в середньому виростає до маси в 35 гр.

За термінами дозрівання вважається середньостиглим сортом. Товарна головка повністю формується на 100-105 день з моменту ранньовесняних масових сходів зимових посівів часнику.

Основні характеристики Лідера:

При посадці повітряними цибулинками, як правило, виростають однозубки досить великого розміру. Це дає можливість одержання гарного результату при посіві однозубки на товарній плантації.
Урожайність при посадці великою однозубкою або окремими фракціями цибулини висока і становить за дотримання агротехніки культури від 46 до 50 ц/га.

М’якуш часнику має молочно-білий колір, виражений часниковий аромат і середньогострий смак. Вміст сухої речовини – 41,4%, аскорбінової кислоти – 10,3 мг%. Містить велику кількість ефірних сполук та інших летких речовин.