Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник


Продаж часнику на посадку

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Добрива для часнику - Технологія часнику
Добрива для часнику

Добрива для часнику

Добрива і підживлення посадок часнику восени / навесні. 

Способи, норми і терміни внесення добрив під часник

В силу біологічних особливостей часник дуже вимогливий до родючості ґрунту і добре реагує на внесення органічних та мінеральних добрив. 
Весною вносяться азотні добрива;
Влітку вносяться калійно-фосоіорні добрива;

Під часник під час підготовки ґрунту до посадки часнику вносять у вигляді перегною або компосту 40—80 т/га органічних добрив, на індивідуальних городах — до 200—250 т/га. Свіжі органічні добрива затягують період вегетації часнику та погіршують збереження врожаю часнику.

Мінеральні добрива також мають позитивний ефект.

Норми внесення залежать від умов забезпеченості рослин вологою та насиченості ґрунту поживними речовинами. Вони коливаються не більше 60—150 кг/га. Надбавка від внесення N90P90K90 склала 3,0 ц/га, в той же час внесення 20 т/га перегною забезпечили збільшення врожаю 7,0 ц/га. відзначається висока ефективність внесення рідких органічних добрив (4 т/га) з додаванням суперфосфату та калійної солі по 30 кг/га діючої речовини. Особливо таке добриво є ефективним у період формування цибулин у часнику.

Мінеральні добрива під часник необхідно вносити з урахуванням показників ґрунтових картограм та даних зональних розробок науково-дослідних установ у вигляді підживлення у певні фази зростання. На опідзолених чорноземах на тлі 25 т/га перегною кращим співвідношенням мінеральних добрив є N150P150K150 і N150P90K150 кг/га д. в.

Надбавка врожаю часнику відповідно становить 24 і 17 ц/га. Під часник необхідно вносити не менше 40 т/га перегною та мінеральні добрива нормою N120P60-120K120.

Часник позитивно реагує на органічні та мінеральні добрива, проте не завжди вдається їх нормувати відповідно до отриманого врожаю.

При розрахунках мінеральних добрив необхідно враховувати, що з урожаєм 100 ц/га часник виносить азоту 100—120 кг/га, фосфору — 56—76, калію — 67—79 кг/га.

Коефіцієнт використання поживних речовин з мінеральних добрив становить азотом 50—70 %, фосфору — 20—25 і калію — 60—70 %. З гною відповідно 25%, ґрунту залежить від рівня забезпеченості та типу ґрунту.

Органічні добрива необхідно вносити під оранку землі перед посадкою часнику, а мінеральні добрива за часником — у кілька прийомів.