Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник


Продаж часнику на посадку

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Ґрунт під часник - Технологія часнику
Ґрунт під часник

Ґрунт під часник

Вибір ділянки та підготовка ґрунту під посадку часнику на зиму / весну. 

Заходи щодо підготовки ділянки для посадки часнику

Грунт під часник має бути належним чином підготовлений. 

Підготовка ґрунту під часник починається з серпня і починається, як правило, з обробки обраної ділянки гербіцидами загальної дії для знищення багаторічних бур’янів. 

Після обробки залишки бур’янів згрібаються з ділянки та знищуються. Може бути проведене дискування або пахота ділянки. 

Грунт повинен бути повністю звільнений від залишків рослинності,  які можуть стати серйозною перешкодою при посадці часнику.

В умовах глибокого залягання ґрунтових вод часник вирощують на рівній площі, а там, де близько підходять ґрунтові води,часник краще розміщувати на піднесених грядах, щоб уникнути випарювання та вимокання.
Обробка ґрунту під посадку часнику залежить від типу попередника та термінів звільнення поля (ділянки) після попередника.

Спочатку проводиться поверхнева обробка лущильниками, важкими дисковими боронами або чизель-культиваторами.

Якщо поле засмічене багаторічними коренеотростковими бур’янами, то спочатку необхідно провести обробку з метою подрібнення рослинних решток та бур’янів на глибину 6—8 см.

 Якщо грунт після попередника сухий, позитивний ефект перед обробкою дає полив (норма поливу — 250—300 м3/га). У такому стані поле залишається до проростання бур’янів та відростання розеток осота, молоча. Потім проводиться друге лущення лемешними лущильниками. на глибину 12-15 см.
Після підсихання підораної рослинності поле вирівнюється довгобазовими планувальниками.
Потім вносять органічні та мінеральні добрива машинами та проводять оранку плугами на глибину 27—30 см.

Залежно від стану ораного ґрунту, термінів проведення оранки, зони вирощування та термінів посадки часнику проводять відповідну обробку.

При підзимній посадці часнику (восени) оранку необхідно проводити не пізніше ніж за 1-1,5 міс. до запланованого терміну посадки часнику. 

Після оранки поле потрібно обробити до дрібнокомкуватого стану. Для цього застосовують дискування лущильник ЛДГ-10 з боронами ЗБЗТУ-1Д потім важкими дисковими боронами БДН-3 з зубчастою бороною ЗБЗТУ-1,0. Далі поле культивують паровими культиваторами КПС-4 з боронами. У подальшому поле підтримується у пухкому стані, чистому від бур’янів. Ефективним прийомом для обробки є фрезування ґрунту.

У зонах надмірного зволоження безпосередньо перед посівом нарізають гряди.
При весняній посадці часнику поле при ранньому оранці обробляють за типом напівпара, аналогічно наведеній раніше системі, а безпосередньо перед замерзанням проводиться чизелювання на глибину 14-16 см. Ранньою весною можна провести боронування ЗБЗТУ-1 і потім культивацію на глибину 8-10 см культиватором з боронуванням.

У силу біологічних особливостей часник дуже вимогливий до родючості ґрунту і добре реагує на внесення органічних та мінеральних добрив.