Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник


Продаж часнику на посадку

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Строки посадки озимого часнику - Технологія часнику
Строки посадки озимого часнику

Строки посадки озимого часнику

Посадка часнику восени/весною. 

Терміни посадки озимого часнику в Україні. 

Схеми та глибина посадки

Оптимальний час для посадкової кампанії залежить від району. Терміни посадки часнику встановлюють враховуючи місцеві кліматичні особливості.

Не варто орієнтуватися тільки на погоду – осінь мінлива і теплі дні можуть раптово змінити перші заморозки, після чого садити часник вже буде пізно.

З урахуванням правил промислового вирощування в Україні озимого часнику терміни посадки озимого часнику зубком або однозубкою обирають залежно від регіону:

західних і південних районах сприятливі дні для посадки часнику в жовтні, в останній декаді; 

центральних — у третій декаді вересня, допускається посадка озимого часнику в жовтні, на початку; 

східних та північних – у середній декаді вересня.

Термін підбирають таким чином, щоб до початку зими рослини встигли сформувати кореневу систему і міцно укорінитися, можливо, навіть прорости до 2 см і випустити 1-2 листочки. . Оптимальним часом посадки озимого часнику вважається момент, коли температура у верхньому шарі ґрунту досягає 10-12°С.

Навесні коренева система часнику починає розвиватися при температурі 1-3 градуси морозу. Паростки з’являються, коли ґрунт прогрівається до плюс 3-5°С. Цибулина формується за 15-20°С, а дозріває – за 20-25°С.

Зимостійкі сорти можуть витримувати морози до -25°С. Але навіть для такого насіннєвого матеріалу, визначаючи, коли садити часник озимий, необхідно дати зубчикам можливість пустити коріння до перших морозів. Тоді вже після перших весняних сонячних днів з’являться нові паростки. Погано укорінені рослини мають тенденцію вимерзати вже за -10°С. Тому для озимих сортів найкращим часом посадки часнику вважають 3-4 тижні до того, як у цій кліматичній зоні зазвичай починаються регулярні заморозки.

Повітряні цибулини часнику висівають восени, одночасно з посадкою зубків, або рано навесні.

Часник відноситься до культур, які займають незначний простір і мають невелику площу харчування. Тому для отримання високого врожаю якісної продукції необхідно скрупульозно підходити до вибору способу та схеми посадки. 

Найбільш оптимальним розміщенням рослин часнику є та, яка формує площу живлення однієї рослини в межах 0,0-25-0,05 м2, квадратної або прямокутної форми. Вище перелічені параметри досягаються при посадці широкорядним способом (45, 60 см), при цьому відстань між рослинами в ряді коливається від 4-5 см при посадці зубками і однозубками масою 2-4 г, 6-8 см — більшими зубками масою 4- 6 грамів. 

Також можна проводити посадку стрічковим способом – дворядним за схемою 20+50 см, трирядним – 40+40+60 см. На перезволожених ґрунтах, практикують вирощування часнику на грядах шириною 1,4-1,5 м. При вирощуванні цим способом зубки висаджують стрічковим п’яти-шестирядним способом, відстань між рядами 20 см, а в ряді -10-12 см.

Повітряні цибулини висівають широкорядним (45 см) або трирядним стрічковим способом, за схемою 40+40+60 см, ширина смуг, що висіваються, при цьому 12-16 см. Норма висіву на 1 погонний метр ряду становить 50-60 схожих цибулин, вагова норма — від 50 до 100 кг/га залежно від розміру повітряних цибулин та схеми посадки.

Важливим елементом вирощування часнику є глибина посадки. 

Технологія посадки та вирощування часнику в прямій мірі залежить від механічного складу ґрунту, величини зубків часнику та однозубок часнику, наявності вологи в ґрунті.  На легких ґрунтах великі зубки висаджуються на глибину до 8. -9 см, рахуючи від денця, на суглинистих ґрунтах глибина посадки відповідає 6-7 см.

Посадку дрібних зубків проводять на 1 -2 см мільче.

Вищезгадана глибина посадки дозволяє розмістити посадковий матеріал у вологому ґрунті, запобігти випиранню зубків. Повітряні цибулини часнику висівають на глибину 4-5 см. Поряд з підготовкою посадкового матеріалу посадка є досить трудомістким процесом. При невеликих обсягах роботи посадка проводиться вручну.

У промислових умовах для зменшення витрат ручної праці та часу проведення посадку часнику проводять механізовано. 

Для механізації процесу висіву повітряних цибулин можна використовувати овочеві сівалки.

Ярі форми часнику восени висаджуються в такі ж терміни, як і озимі, а навесні — з початку польових робіт. Озима посадка ярого часнику забезпечує зростання врожайності на 30-40%, але при цьому погіршується його лежкість у процесі зберігання.