Харківський фіолетовий

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Харківський фіолетовий -Сорти часнику в Україні
Харківський фіолетовий

Харківський фіолетовий - Фіолетовий харківський сорт - Сорти часнику в Україні

Назва сорту: Харківський фіолетовий.
Назва на англійській мові: Kharkіvs’kyi fіoletovyi.
Культура: часник.
Країна створення сорту:
Україна.
Рік реєстрації: 1987.
В держ.реєстру: Виключений.
Рекомендована зона для вирощування:
Степ.
Напрям використання:
спеція.
Якість:
середньолежкий.
Група стиглості: зимовий
Організація: З: Інститут овочівництва і баштанництва Української академії аграрних наук (UA)

Воздушка сорт Харківський фіолетовий
Воздушка сорт Харківський фіолетовий
Однозубка сорт Харківський фіолетовий
Однозубка сорт Харківський фіолетовий
Часник сорт Харківський фіолетовий
Часник сорт Харківський фіолетовий

Сорт часнику Харківський Фіолетовий відноситься до стрілкуючих озимих сортів.

За матеріалами довідкової літератури «Вирощування часнику для керівників та фахівців господарств, овочівників-аматорів, студентів сільськогосподарських вузів, технікумів та профтехучилищ» сорт Харківський фіолетовий / Фіолетово харківський сорт районований у Луганській та Дніпропетровській областях.

Виведено сорт Харківський фіолетовий в УкрНДІОБ клоновим відбором з місцевих форм Харківської області.
Використовуючи для посадки та подальшого розведення потрібно враховувати, що Харківський фіолетовий це місцевий сорт у Луганській та Дніпропетровській областях.

Не менш цікавий сорт часнику Донецький фіолетовий районований в Донецькій області. Виведено на Донецькій овочебахтєвій дослідній станції клоновим відбором із місцевого зразка радгоспу ім. Горького Мар’їнського району Донецької області.

Видно, відомим продавцям часнику на посадку не вистачило назви популярного сорту і вони стали себе позиціонувати, як виробники часнику Харківський фіолетовий. 

Будь-який фіолетовий колір часнику можна видавати за той чи інший сорт з огляду на рекламу іменуючи будь-який фіолетово-смугастий сорт «Фіолетовим / Фіолетовим / Фіолетовим харківським». 

Крім того, такий широко рекламований сорт захопленими описами продавцями не включений у Державний реєстр сортів рослин, придатних для розповсюдження в Україні.

Насправді лежкість цього сорту часнику середня, при дотриманні всіх умов зберігання в сухому, добре вентильованому приміщенні.

Озимий. Середньостиглий. Цибулина округло-плоска, щільна, зовнішніх лусок 4-6, фіолетового забарвлення, маса товарної цибулини 34 г, одного зубка — 6,4 г. Кількість зубків — 6, м’якоть щільна, смак гострий.

Лист сорту темно-зелений довжиною 45 см, шириною 2,2 см, восковий наліт середній.
Рослини стійкі до хвороб.

Терміни посадки сорту часнику українські фермери визначають, виходячи з умов поточної осені. У середньому сорт Харківський фіолетовий / Фіолетовий харківський висаджують, як і решта озимих сортів, із середини жовтня і до початку листопада.

Необхідно орієнтуватись на тривалі прогнози метеорологів, підгадуючи, щоб до зниження температури ґрунту нижче -3°C залишалося близько 3 тижнів. В останні роки стійкі ґрунтові заморозки приходять не раніше середини листопада, тому рослини встигають якісно вкоренитися, але не прорости.

МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОРТУ:

Розмножується сорт часнику зубками, однозубками і бульбочками, в процесі вегетації рослина викидає потужну квіткову стрілку, на якій одночасно з цибулею дозрівають і повітряні цибулинки. Листовий апарат часнику досягає в середньому 39 см, надземні пагони середньої ширини вкриті слабким воском.

Зовнішні покривні луски цибулин мають брудно-фіолетовий колір із ледь помітними світлими прожилками. Головка округло-овальної форми з невеликим бігом нагору в середньому виростає до маси в 35 гр. За термінами дозрівання вважається середньостиглим сортом. Товарна головка повністю формується на 100-105 день з моменту ранньовесняних масових сходів підзимових посівів.

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СОРТУ:

При посадці повітряними цибулинками Харківського фіолетового ґатунку, як правило, виростають однозубки досить великого розміру. Це дає можливість отримати хороший результат при посіві однозубки на товарній плантації.

Урожайність сорту при посадці великою однозубкою або окремими фракціями цибулини висока і становить при дотриманні агротехніки культури від 46 до 50 ц/га. М’якуш часнику має молочно-білий колір, виражений часниковий аромат і середньогострий смак. Вміст сухої речовини – 41,4%, аскорбінової кислоти – 10,3 мг%.

Рослина сорт часнику Харківський фіолетовий посухостійка, дає стабільні врожаї у спекотне літо, але величина цибулин збільшується при організації поливів 1 раз на 5 — 7 діб.

Часник зимостійкий при культивуванні не вимагає утеплення підзимових посівів на грядках.