Рокамболь

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Рокамболь сорт часнику - Сорти часнику в Україні
Рокамболь сорт часнику

Рокамболь - Рокамболь сорт часнику - Сорти часнику в Україні

Сорт часнику Рокамболь

Часник сорту Рокамболь. 

Сорти часнику в Україні — Опис та фото сортів часнику на посадку

У зв’язку з тим, що в основному цю рослину всі вважають саме часником тому і далі називатимемо його сорт часнику Рокамболь.

Сорт часнику Рокамболь — не сорт часнику, а цибулин.

В описах про продаж часнику Рокамболя, як правило взятих з інтернету, пишуть, що його цибулина досягає розмірів від 10 см і ваги, часом, 450 г. -Дітки сорт часнику рокамболь. І такі ж квіти, як у цибулі-порею, правда, насіння він або зовсім не дає, або воно залишається стерильним — такі у нас кліматичні умови.

Тобто ця рослина, яку Ви купуєте, роблячи замовлення в інтернеті, не матиме такого посадкового матеріалу як повітряне насіння.

У зв’язку з невизначеністю цієї рослини в Україні за назвою, походженням та способами подальшого розмноження купувати цей диво-часник на посадку не рекомендуємо.

Однак опис Рокамболя, або цибулі (цибулі) перію, у науковій літературі зовсім інший. І цибулина у нього 1-2 см, і висота квітконоса до 80 см, і на окремі зубки не розпадається, і у суцвітті формуються дрібні фіолетові цибулини.

За всіма ознаками — це просто один із видів стрілкуючого озимого часнику.

Звідки взялася така назва «рокамболь» у додатку до слонового часнику — незрозуміло. Ймовірно, з любові до назв на іноземний манер, чи це просто маркетинговий хід.

Реально ж рокамболь і слоновий часник — різні види:

— рокамболь — стрілкуючий часник; — слоновий часник — різновид цибулі-порею, за кордоном званий Elephant Garlic. Тобто купувати Рокамболь або Слоновий часник це дві великі різниці. Цей факт доведено і генетичними дослідженнями.

Форми часнику сорту Рокамболь

Сьогодні вирощують дві різні за видовим походженням форми сорту часнику Рокамболя: 

— сорти, отримані на основі цибулі зачіскової (Allium ampeloprasum var. Babingtonii). Їхні голівки дрібні, у суцвіттях утворюються бульбочки, а біля основи цибулини — невелика кількість діток. Розмножуються бульбашками і вегетативно; 

— сорти, отримані на основі цибулі виноградної (Allium ampeloprasum var. Ampeloprasum). Головки у них величезні, масою 300-500 г. 

На відміну від звичайного часнику, у сортів цього виду Рокамболя дітки формуються на коренях та під покривними лусочками, а не на «вершині».

Агротехніка Сорт часнику рокамболь слоновий часник (вирощування)

Цибуля-порей — рослина дворічна. На другий рік, за його основною цибулиною утворюються цибулини-дітки і час на суцвіттях також виходять повітряні цибулинки замість насіння. Виноградна цибуля і цибуля-пирій близькі до неї, тому що вона схожа на них уже тим, що у донця у неї так само утворюються цибулинки-дітки.
Особливо багато їх у озимих рослин слонового часнику.

Озима посадка Рокамболя

Особливість усієї агротехніки слонового часнику (Сорт часнику рокамболь) у його моментальній реакції на несприятливі умови. У цьому випадку сорт часнику рокамболь припиняє вегетацію та утворює замість багатозубкової цибулини звичайну цибулину без зубків. Це відбувається внаслідок дефіциту вологи, нестачі азоту у ґрунті або нестачі освітленості. Вегетація у сорту часнику рокамболь триває — 110-120 днів.
Слоновий часник (Сорт часнику рокамболь) — рослина відкритих, добре освітлених просторів.

Тінь для нього категорично протипоказана. При достатній кількості світла він легко переносить ущільнену посадку, але не щільніше 20х20 см, і при цьому дає непогані врожаї. Однак все-таки потрібно враховувати переважно зручність для прополювання. Оскільки такий ґрунт, краще для нього підходить, чудово підходить і для більшості бур’янів.

Грунт для сорту часнику рокамболь слонового часнику роблять пухким з великою кількістю гною, або компосту. Для озимої висадки землю потрібно підготувати ще у серпні, у крайньому випадку у вересні, щоб ґрунт встиг вилежати. Якщо ділянку під посадку суглінніста, то її бажано наситити піском та додатковою органікою – торфом. 

Кислотність грунту — pH, повинна бути в межах 6,5-7,5, що дуже бажано проконтролювати, так внесення торфу, особливо верхового, може викликати його підвищення, можливо, потрібно внесення розкислювальних добавок, таких, як доломітове борошно або вапно-пушонка . Гній вноситься у кількостях від 20 до 50 кг на 1 м2. За відсутності гною цілком підійде і компост у дещо більших кількостях.

Ось один із варіантів посадки озимого слонового часнику

Робиться траншея завглибшки 30 і шириною 20-25 см, на дно засипається шар компосту або перегною в 5-7 см, на нього укладаються зубки і все це засипається компостом. Перші 5 см бажано укласти шар мульчі із садового листя. При цьому в перегній можна додати суперфосфат приблизно 10-15 г на 1 м2 або розсипати деревну золу близько 1 дм3 на 1 м2. При посадці слід орієнтуватися на те, щоб висадити зубки приблизно за місяць до початку заморозків . За цей проміжок часу вони встигнуть укорінитися і адаптуватися, а шар мульчі у разі потепління оберігає їх від проростання.

Перед посадкою дуже бажано протруїти зубки сорту Рокамболь у розчині для знезараження цибулинних, у розчині фундазолу, інструкція додається до нього, або, у крайньому випадку, протягом 12:00 у темно-рожевому розчині марганцівки.

Весняна посадка сорт часнику Рокамболь

Насіннєвий матеріал слонового часнику чудово зберігатиметься всю зиму як зубками, так і головками в приміщеннях з вологістю 50-70% при звичайній кімнатній температурі в темному місці. Приблизно за місяць до висадки насіннєвий матеріал часнику бажано злегка «загартувати» низькою температурою, витримавши його протягом цього терміну при +3-5°C, і останнього тижня яровизованими на світі до позеленіння.

Висаджувати слід на глибину не більше 15 см, коли на цій глибині гарантовано температура ґрунту підніметься вище за 0 °C. В Україні це друга половина квітня.

Гній у ґрунт для посадки вноситься ще з осені, або компост у кількості 2/3, а решту 1/3-ї частини застосувати для мульчування. Висаджувати можна і підготовлені лунки. Головне, щоб ґрунт, куди висаджується зубок залишався пухким, не ущільненим