Парадор

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Парадор сорт часнику - Сорти часнику в Україні
Парадор сорт часнику

Парадор - Парадор сорт часнику - Сорти часнику в Україні

Сорт часнику Парадор

Часник сорту Парадор. 

Сорти часнику в Україні — Опис та фото сортів часнику на посадку

На ринку насіннєвого матеріалу цибулинних овочів з’явилася новинка — сорт часнику Парадор (Parador) — озимий сорт часнику ультрараннього дозрівання, виведений нещодавно французькими селекціонерами.

До нас даний посадковий матеріал, як правило, поставляється  наприкінці літа — початку осені з Голландії (зокрема, компанія Triumfus Onion Products). 

При посадці зубків грядки рекомендується заправляти тільки прілою органікою — торфонавозним компостом, біогумусом або перегноєм. Свіжий гній і послід птахів як добрива під сорт часнику не використовується, оскільки висока концентрація аміаку в цих продуктах може призвести до загибелі посадкового матеріалу часнику або поширення спор грибка на грядках.

Смак м’якоті зубків середньогострий, пікантний. Сорт часнику Парадор має виражений запах, зумовлений присутніми сполуками сірки. Сорт часнику призначений як для домашньої консервації та літніх заготовок, так і для приготування страв з весни до початку зими.

Незамінний сорт часнику при засолюванні грибів, огірків, кабачків, патисонів, помідорів та приготуванні збірних салатів та соусів: аджика, ткемалі, гострий кетчуп, мариновані баклажани, зелені томати з морквою в олії тощо.

Незважаючи на те, що сорт часнику Парадор був виведений як озимий сорт, що несрілкує, окремі рослини можуть викидати квітконос.

Тому багато городників, які замовили цей сорт часнику Парадор на посадку по інтернету, або купили в сучасних магазинах садівництва, отримали головки як зі стрілкою в середині, так і без неї. При цьому ні за кольором, ні за формою, ні за вагою окремі зубки з розібраних на фракції головок не відрізнялися.

Опис сорту часнику Парадор:

Висота стебел саджанців до кінця вегетації досягає від 0,5 до 0,7 м. Стрілка, як правило, не утворюється. Період повного дозрівання становить від 85 до 90 днів з моменту появи ранньою весною зелених пагонів. Збір врожаю в умовах середньої смуги проводять у червні.
Термін дозрівання залежить від умов поточної весни. Ознаками стиглості культури є пожовтіння та всихання нижніх листових пластин, вилягання бадилля.

Цибулина часнику має плескато-округлу форму. Діаметр голівок від 50 до 60 мм. Покривна оболонка, що щільно прилягає до добре виділених зубків, біляста з фіолетовим відтінком і бузковими поздовжніми прожилками, луска оформлених зубків – світло-бежева.

Вага головки 45-75 г і вище. Кількість зубків в голівці від 10 до 15.

Маса кожної фракції від 6 до 8 р.

Рекомендована норма посадки зубками від 2 до 2,5 кг або 250-300 зубків на кожну сотку городу/плантації.

Заявлена виробником врожайність складає 40-50 кг з сотки, природно, при дотриманні агротехніки культури: посів під зиму в жовтні в родючий і структурований грунт, збагачений компостом, перегноєм, і фосфорно-калійними добривами, розпушування та прополювання в квітні, 2 азот інтервалом у 14 діб на початку вегетації, організація поливів у посушливий час 1-2 рази на тиждень.