Гулівер

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Гулівер сорт часнику - Сорти часнику в Україні
Гулівер сорт часнику

Гулівер - Гулівер сорт часнику - Сорти часнику в Україні

Сорт часнику Гулівер

Часник сорту Гулівер. 

Сорти часнику в Україні — Опис та фото сортів часнику на посадку

Часто можна зустріти захоплений опис сорту часнику Гулівер, але за всіма ознаками описується не часник, а цибуля.

Міф зобов’язаний своєю появою Слоновому часнику ( Рокамболю ), який є насправді цибулею.
І дрібний слоновий часник (рокамболь) вигідно видавати за гігантський Гулівер сорт часнику.

Будь-яка велика головка часнику будь-якого сорту з легкістю зійде за сорт часнику Гулівер.

Цей, практично вже легендарний Гулівер сорт часнику, був виведений у майже легендарному в росії ВНДІССОК – головному інституті країни, який створив та адаптував багато десятків унікальних сортів овочевих культур для різних районів росії.

Гулівер сорт часнику був розроблений та включений у всеросійський реєстр ще в 2001 році і рекомендований для вирощування у всіх регіонах, як садово-городня культура.

Це означає, що Гулівер добрий для підсобних і невеликих фермерських господарств, але не дуже добре пристосований для промислових умов вирощування.

Гулівер відноситься до ярих сортів середньопізнього терміну дозрівання, що стрілкують квітконосом. Вегетаційний період культури становить 87-98 днів. Росте цей сорт до 50-70 см заввишки. На рослині, що вже дозріла, є 8-12 листочків темно-зеленого кольору довжиною до 55 см. Восковий наліт на листочках є і виражений чітко.

Декілька порад від ВЕЛИКОГО знавця сорту Гулівер для вирощування врожаю ВЕЛИКОГО часнику озимого сорту:

1. Для отримання високих урожаїв часнику – 300–400 кг із сотки, часник необхідно висаджувати як озимий. Час посадки часнику – до 15 жовтня. Важливо, щоб часник добре укоренився, невеликі сходи до заморозків дуже зменшать врожайність. Орієнтовно для нормального вкорінення часнику потрібно 6 тижнів. Знаючи час настання морозів у своєму регіоні можна легко визначити час посадки.

2. Грунт нарізається борозенками і для збільшення вмісту калію присипається попелом або золою. укрити гілками або ялиновим лапником. Навесні до прокльовування паростків лапник і гілки потрібно видалити. Дрібну мульчу прибирати не слід – вона весною оберігає посіви від різких весняних коливань температури та від появи зайвих бур’янів.

3. Глибина висадки часнику – 8–10 см. У легкому пухкому грунті з великим вмістом органіки глибину можна збільшити і до 15 см – це надійніше захистить часник від зимових морозів.

4. На грядці висаджуються зубки і однозубки одного розміру. Бажано найбільші, бо розміри головок майбутнього врожаю безпосередньо залежать від розмірів зубків, що засіваються, і однозубок. Висаджувати потрібно щороку разом із зубками третину однозубками, вирощеними з бульбочок. Це гарантує рівномірне оновлення та виключить виродження часнику, як результат голівки не дрібнітимуть.

5. Запізнення зі збиранням може призвести до розщеплення головок часнику на окремі зубки, що різко зменшить збереження врожаю. Дати прибирання – близько 15 липня, точніше – коли пожовтіють нижні 6 листків. Краще прибрати на добу раніше ніж на пару діб пізніше