Флавор
Флавор - Флавор сорт часнику - Сорти часнику в Україні
Сорт часнику Флавор.
Часник сорту Флавор.
Сорти часнику в Україні — Опис та фото сортів часнику на посадку
Флавор сорт часнику. Французький ярий / яровий сорт часнику.
Яровий нестрілкуючий середньостиглий сорт часнику Флавор не зимостійкий, тому не придатний до посіву під зиму. Яровий сорт часнику Флавор, виведений досвідченими французькими селекціонерами, добре відомий у країнах Середземномор’я, Голландії, Франції, Іспанії, Польщі, Румунії та Болгарії.
Цей старий та перевірений сорт часнику Флавор характеризується високими товарними показниками. За дотримання основних правил агротехніки з культивування ярого сорту дає досить великі цибулини, які без проблем зберігаються, аж до майбутнього врожаю.
Спосіб посадки – зубками.
Смак часнику — середньо-гострий, м’якуш щільний і соковитий. Застосування – в їжу, на тривалу закладку та для осінньої консервації.
Діаметр головок становить 45-55 мм (іноді головки досягають 60 мм у діаметрі), вага становить до 80 гр, колір лусок на зубках — блискучий, ніжно-рожевий. Покровна луска цибулин — світла. Зубки дрібні, мають пастельно-кремовий забарвлення і розташовані в 2 ряди, внутрішні зубки характеризуються меншим розміром. Загальна кількість зубків – 15-20.
Часник має довгий період спокою, який забезпечує максимальні показники лежкості.
Головки сорту не проростають і не усихають, на відміну від озимих сортів.
При дотриманні умов зберігання (сухе приміщення, що добре провітрюється з температурою від +2°С до +5°С, закладка в дерев’яні ящики) урожай часнику зберігається практично без втрат до середини майбутньої після збирання весни.
Особливості культивування ярого часнику
Найкраще часник росте на легко- та середньосуглинистих, добре оброблених ґрунтах. Грядки готують з осені, зашпаровуючи по відру садового компосту або якісного перегною на кожен кв. метр, а також склади з калієм та фосфором.
Азотні добрива закладають в грунт на початку вегетації культури під часник, поливаючи розчином аміачної селітри або сечовини часник через 2-3 тижні після появи масових зелених пагонів. доломітового борошна, гашеного вапна або деревного попелу (золи).
Якщо ви не подбали про підготовку грядок під часник з осені, то можливо їх зробити ранньою весною, вносячи під перекопування на глибину багнет лопати органіку та мінеральні склади. Висівають часник наприкінці квітня, коли грунт досить добре прогрівся і пора весняних заморозків минула .
Для підвищення врожайності під часник необхідно вносити мінеральні та органічні добрива.
Ділянка під часник має бути якісно зволожена.
Сорт часнику стійкий до захворювань культури, проте досвідчені городники рекомендують все одно продезінфікувати посадковий матеріал у розчині марганцівки, мідного купоросу чи кухонної солі.
Прибирають часник у третій декаді серпня. Основна ознака повного дозрівання цибулин – усихання та пожовтіння нижніх листків, та вилягання бадилля