Весняна посадка однозубкою
Весняна посадка однозубкою - Насіння часнику
Весняна посадка часнику однозубкою.
Ярий часник на весну. Насіння часнику. Стратифікація.
Посадка та вирощування часнику навесні однозубкою
Досвідчені городники, які мають у запасі такий цінний посадковий матеріал, як однозубка, і не встигли посадити озимий часник восени в строки по ряду причин, таких, наприклад, як різке погіршення погоди, проводять весняну посадку часнику, а саме однозубкою.
За рахунок своєї округлої форми, навіть за весняної посадки в откритий грунт, однозубка встигає в короткий вегетаційний період поділитися на зубки і викинути стрілку — сформуватися у повноцінну головку часнику.
Весняну посадку часнику однозубкою замість ярих сортів з метою отримати товарний часник проводять лише після стратифікації однозубок.
Стратифікація — один із прийомів передпосівної підготовки насіння, що забезпечує найбільш сприятливі умови післяжнивного дозрівання та проходження насінням періоду «спокою». Для проходження стратифікації насіння зберігає у вологому стані (у субстраті — піску, тирсі, мох-сфагнумі) при невисоких плюсових температурах (+3 – +5° С).
Тривалість стратифікації насіння різних порід та сортів рослин неоднакова.
Часник — холодостійка рослина, починає проростати при + 3 — +5 ° С, легко переносить заморозки, в умовах середньої смуги може зимувати на корені.
Оброблені холодом саме однозубки часнику з пророслими корінцями швидко приживаються на новому місці і швидко зростають