Посадковий часник зубками. Посадка. Вирощування

Продаж часнику на посадку. Насіння часнику: Воздушка, Однозубка, Часник
Посадковий часник зубками
Посадковий часник зубками

Розлущені зубки часнику посаджені під зиму, наступного року дадуть повноцінний урожай.

Вирощений таким чином часник, через свої біологічні особливості, через 3-4 роки може вироджуватися, втрачати генетичний потенціал. Різко падає врожайність, збільшується або зменшується кількість зубків, зменшується розмір та вага, зменшується сила росту, погіршуються його смакові якості, передаються хвороби та шкідники.

Важливо, щоб цибулина була 1-ої репродукції, без хвороб та шкідників

Ознаки виродження:

зубки в голівці сильно різного розміру
зубки зростаються один з одним
у зубків подвійна вершина.

Посадковий часник зубками. Посадка. Вирощування - Насіння часнику

Посадка восени та вирощування часнику зубком дозволяє отримати врожай товарного часнику на наступний рік. 

Часник зубками — висококласний посадковий матеріал часнику протягом 2-х років за умови, що цибулина часнику виросла зі справжньої однозубки часнику першої репродукції.

Спосіб посадки озимого часнику полягає в тому, що для посіву використовують зубки справжньої цибулини (головки часнику)
Зубки часнику можуть бути висаджені в ґрунт ТІЛЬКИ восени під зиму для отримання врожаю товарного часнику наступного року. 

Цибулини часнику сортують за розміром

Безпосередньо перед посівом їх поділяють на зубки, проводять передпосівну підготовку та висівають або висаджують у підготовлений ґрунт.

Терміни посадки часнику залежать від місцевості де вирощується часник.

Їх підбирають з таким розрахунком, щоб у зубків галузі коріння довжиною не менше 8—10 см у кількості 12—15 шт. (що залежить від маси зубка). Для цього при оптимальній вологості ґрунту потрібно близько 30—35 днів, при нестачі вологи вкорінення часнику проходить повільніше. Отже, посадка повинна бути проведена не пізніше ніж за місяць до стійкого замерзання ґрунту.

Цей термін визначають за результатами багаторічних спостережень настання морозів у цій місцевості.

Досвід показує, що найкращі терміни посадки часнику під зиму — перша декада жовтня. 

Для північних областей України — третя декада вересня, для південних та південно-східних — друга-третя декади жовтня. Відростання надземної маси при підзимовій посадці небажане, оскільки призводить до вимерзання таких проростків узимку. Відомо, що від часу посадки озимих сортів часнику залежать його перезимівля, зростання та розвиток, а зрештою врожайність.

Оптимальним терміном посадки часнику зубками вважають такий, при якому посадковий матеріал, потрапивши у ґрунт, встигне до настання зими сформувати порівняно потужну кореневу систему, але не утворити листя. Тривалість такого періоду для більшості сортів озимого часнику дорівнює приблизно 45—50 дням.

В умовах України терміни посадки часнику, що стрілюється (озимого), припадають на третю декаду жовтня—8 листопада. Рослинам часнику при пізній посадці не вистачає часу для формування добре розвиненої кореневої системи та перебудови всього організму для перезимівлі.

Таким чином, при ранньоосінній посадці (15 і 25 вересня) коренева система озимого часнику, що стрілиться, більш розвинена, ніж при пізній посадці (14 жовтня і 8 листопада), що сприятливо позначається не тільки на перезимівлі часнику, але і на його зростанні навесні.

Весняна посадка / посів часнику озимих сортів зубками з повноцінної головки замість ярих сортів часнику, має свої особливості та нюанси, які заслуговують на увагу:

Весняна посадка часнику зубком озимих сортів
Весняна посадка часнику зубком озимих сортів
Зубки часнику перед посадкою протравлюються при одноразовому зануренні в 3 відс. суспензію бенлату (фундозолу) 80 відс. с. п. або ТМТД, 80 відс. с. п.

Часник зубками висаджують за однорядковою схемою з відстанями між рядками 45 см та дворядковою з відстанями 20 плюс 50 см сівалкою, яка розкладає зубки у борозенки без орієнтації.

Важливим елементом вирощування часнику є глибина висаджування. Вона прямо залежить від механічного складу грунту, величини зубків і однозубок, наявності вологи в грунті. На легких ґрунтах великі зубки висаджуються на глибину до 8-9 см, рахуючи від денця, на суглинистих ґрунтах глибина посадки відповідає 6-7 см.

Посадку дрібних зубків проводять на 1-2 см дрібніше. Вищезгадана глибина посадки дозволяє розмістити посадковий матеріал у вологому ґрунті, запобігти випиранню зубків із ґрунту. Поряд з підготовкою посадкового матеріалу посадка є також досить трудомістким процесом. При невеликих обсягах посадка проводиться вручну.

Розмір (фракція) зубчика часнику не впливає на розмір майбутнього врожаю часнику. Якби розмір посадкового матеріалу впливав на розміри врожаю, то часники, мабуть, росли б розміром з гарбуз і більше.

Купуючи посадковий матеріал часнику в зубках на посадку треба бути впевненим на 100 відсотків, що Ви купуєте саме головку часнику, яка виросла з повітряного насіння та однозубки відповідно.

Купити часник на посадку у вигляді лущених зубків не рекомендуємо. Тому що, як правило, розділ часнику на зубки дуже кропітка робота при якій треба не пошкодити зубок і розділ головки/цибулини на зубки проводиться не раніше ніж за два тижні до висадки часнику.