Бізнес часник - Вирощування та продаж часнику
Вирощування та продаж часнику як бізнес.
Бізнес часник. Ціни на часник. Промислове вирощування часнику на продаж.
Прибуток від часнику
Вирощування часнику починається з купівлі посадкового матеріалу. Посадковий матеріал має бути відмінної якості.
При вирощуванні промислових обємів часнику необхідно використання повітряного насіння, як найбільше економічно обгрунтованного виду посадкового матеріалу.
Ціна на часник ніколи не буває низькою, його вирощують не тільки фермери для реалізації, але й власники присадибних господарств.
Несподівано для всіх 2023 рік ознаменувався тим, що закупівельна ціна на часник в Україні в період масового збирання почала зростати.
У 2023 році закупівельна ціна з 50 грн за 1 кг зросла до 100 грн за 1 кг.
Жодна овочева культура у 2023 році не показала зростання ціни у 100% як часник.
При цьому одночасно зі зростанням ціни стали знижуватися і вимоги до самого часнику щодо діаметрів при закупівлі.
До сезону масової посадки часнику закупівельна та продажна ціни зрівнялися досягнувши 110 – 120 грн за кг.
Це говорить лише про те, що справжній виробник починає цінувати свою працю та свій посадковий матеріал часнику.
В даний час ціна на часник має тенденцію до зростання, і ця тенденція зберігається
За відкритими даними Мінфіну середньомісячні ціни на часник по магазинах у жовтні 2023 були такими:
Ні про яку сільгоспкультуру не було стільки сказано і написано за останні десять років, як про часник.
Тема вирощування часнику, як бізнес, мало кого залишила байдужим.
Минули часи «часникових кооперативів», «асоціацій» та інших об’єднань часниководів усієї країни з проведенням семінарів за рахунок учасників, де для всіх майбутніх членів-учасників малювались найзахмарніші перспективи зі стрілками графіків вгору і всі члени-учасники в найближчому майбутньому ставали мільйонерами. Для цього потрібно було тільки сплатити організаторам певну кількість грошей за свою участь у цьому зборищі та купити саме у організаторів посадковий матеріал часнику.
Слід за кооперативами і об’єднаннями часниководів до ринку часнику раптово вийшли цілі часникові заводи і часникові ферми. Чим гучніша назва — тим краще для реклами.
Пропоновані популярні сорти часнику на продаж у таких виробників просто так перераховуються через кому, або додається парочка гучних назв вигаданих сортів.
Такий наприклад сорт, як “Любаша Таврійська”.
Бізнес і нічого зайвого.
З’явилася незліченна кількість фахівців з вирощування часнику з 10-15-річним досвідом, які масово розміщують відео на ютуб каналі з порадами щодо його вирощування.
Дивно, але з вирощування не менш популярних овочів, таких, як цибуля, томат або картопля, стільки порад на ютуб каналі не розміщується.
Всі ті поради, які розміщувалися і розміщуються суперечливі в більшості абсурдні і взагалі не заслуговують на увагу.
Порівняно з порадами ціх «фахівців» така скромна реклама інтернет магазинів про продаж часнику екзотичних назв та походження Мексикансько-Іспансько та інших – дитячий белькіт.
Не можна не відзначити, що соціальна мережа фейсбук у 2023 році стала торговим майданчиком із продажу часнику в Україні.
Як гриби після дощу з’явилися групи про вирощування та продажу саме часнику.
Судячи з кількості учасників цих груп від 1000 до 9 000 осіб – часник в Україні вирощують навіть немовлята.
Назви цих груп говорять самі за себе. Наводити назви ціх груп буде зайвим.
У той час, як виробники розміщують свій товар на продаж, деякі дуже активні учасники таких груп намагаються принизити інших продавців та їхній товар. Як правило, такі старання відбуваються у сезон продажів.
Боротьба за ринки збуту для таких «часниководів» виходить на новий рівень:
Так, нудьгуюча особина Марія Ракитенко Кіровоградська область, розмістивши у фейсбук дві фотографії нібито посадженого єю особисто 2 га часнику на протязі всього літа довго коментувала ці фотографії. При чому ціни на товар та локацію вказані не були.
Судячи з дат розміщення фотографій часник був прибраний ще в червні, тобто за місяць раніше за термін прибирання. Під фотографіями Марія повідомляла куди і як були їй надіслані чергові покупці, які пропонували дуже занизьку ціну.
Здати часник на переробку у 2023 році теж виявилося проблемою для Марії тому, що у переробників виявилися дуже високі вимоги до товару.
Розважившись із коментарями до своїх фото Марія Рахітенко не придумала нічого цікавішого для себе, як розважатися із залишенням смайликів до фотографій чужого товару та написанням образ інших продавців.
Її друг часниковод – невдаха з м. Біла Церква Владимир Бабенко тел. 098-577-77-55 , якому, мабуть, не дає спокійно жити заздрість до фермерів, що продовжують вирощувати часник, так само розважається написанням у фейсбуці образ під оголошеннями про продаж саме часнику.
На відео розміщеному на ютуб каналі ще у 2017 році Володимир намагається розмірковувати про сорти часнику та давати поради.
Зв’язуватися з такими «часникинями — часниководами» ми не рекомендуємо, а тим більше купувати часник на посадку у випадкових продавців.
Прикладів для цього багато.
І на окрему тему обговорення заслуговують поодинокі випадки з покупцями, які не з’являються у відділення Нової пошти по замовленому ними товару післяплатою.
В цілому вирощування та реалізація часнику як бізнес в Україні має величезні перспективи.
Попит на часник настільки високий, що вітчизняні фермери не справляються із задоволенням попиту, тому на українському ринку багато пропозицій часнику з інших країн.
З Європейських країн з вирощування часнику першою вважається Іспанія.